Wspólny trening z Unia Tarnów

Dzięki uprzejmości trenera Kamila Pawlaka z zaprzyjaźnionej Szkółki Unii Tarnów we wtorek 13 maja 2014 roku Orliki Westovii wzięły udział we wspólnym treningu z młodymi piłkarzami Unii Tarnów.

Podczas treningu prowadzone były gry kontrolne dla piłkarzy Unii Tarnów oraz jedna dłuuuuga gra dla kadry Westovii. Oprócz tego zawodnicy, którzy akurat nie brali udziału w grze na boisku uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez trenera Szymona Adamskiego i Panią trener Monikę Słotę.

Gra kontrolna dla obydwu drużyn wniosła wiele nowych doświadczeń. W Westovii mogli na dłużej zaprezentować się na boisku zawodnicy, którzy na co dzień grają „drugie skrzypce”. Dłuższy pobyt na boisku pozwolił im pokazać swoje umiejętności, które są wprost proporcjonalne do wkładu w pracę na treningach i doskonale widać jak zawodnicy ci rozwijają się piłkarsko. Pozostali ograni już piłkarze „Żabek” mieli możliwość zagrać na dużym trawiastym boisku i wykorzystywać przestrzeń jaka była do ich dyspozycji.

Gra zawodników Westovii mogła podobać się wszystkim. Było w niej wiele mądrości i dojrzałości. Akcje rozgrywane podaniami przeplatane były indywidualnymi zagraniami Bartosza Bisia czy też Dominika Szczerby. Wyróżniającym się zawodnikiem był debiutujący w takim towarzystwie Filip Litwora, który był wszędzie i bardzo ambitnie walczył o każdą piłkę. Na jego pozycji świetnie uzupełniała Filipa, Martyna Przyłęcka, której gra niczym nie ustępowała grze chłopców. Po treningu Martyna Przyłęcka wspólnie z Martyną Pogodą, która również pojawiła się na boisku, odbyły rozmowę z Panią trener Moniką Słotą, która uważnie przyglądała się grze naszych dziewczyn.1 (8)

Również formacja obronna Westovii pokazała się z jak najlepszej strony, co przełożyło się na utratę tylko dwóch bramek w tym meczu przy czterech zdobytych przez formacje ofensywne w osobach Dominika Szczerby, Bartosza Bisia i Kacpra Kukli.

Trening przebiegał w przyjaznej atmosferze i pomimo padającego deszczu zawodnicy obydwu drużyn schodzili po nim z uśmiechami na twarzach.

Udział w treningu wzięli: Oliwier Kolbusz, Jakub Kaleta, Bartosz Szatko, Maksym Główczyk, Szymon Sajdak, Filip Litwora, Martyna Przyłęcka, Bartosz Topór, Bartosz Biś, Kacper Kukla, Conrad Sterling, Dominik Szczerba, Martyna Pogoda

(kholbee)