Z futsalem za pan brat

Nie od dziś wiadomo, że Westovia jest z futsalem za pan brat, a miniony weekend był również na to kolejnym dowodem. Po raz siódmy drużyna seniorów wystąpiła w Memoriale Andrzeja Kołbasiuka i nie po raz pierwszy pokazała swój wysoki sportowy poziom. W finale turnieju padł remis po akcji Artura Kozy i golu Bartłomieja Krużla, a rzuty karne musiały zdecydować o ostatecznym wyniku. Tam wspomniany Krużel oraz bracia Arkadiusz Szczerba i Dawid Szczerba byli skuteczni, a niezawodny Paweł Kasprzyk udowodnił, że ta sztuka bramkarska jest jego domeną. Swój udział w turnieju podkreślił bramką również Marcin Jamróg.

W III lidze PLF po raz pierwszy do rozgrywek przystąpiła drużyna Futsal Club Tarnów, a wśród zawodników, którzy wystąpili w wygranym meczu (14-4) z Okocimskim Brzesko wystąpiło czterech zawodników Westovii. Mariusz Pawłowski i Miłosz Chwał potwierdzili swój udział golem, a oprócz nich wystąpił Adrian Kochniarczyk i Kacper Srebro.

W Ekstraklasie futsalu zadebiutował natomiast inny zawodnik Westovii, Sebastian Koza, który w meczu swojej fustalowej drużyny, BSF Bochnia, zaliczył swoje pierwsze minuty przeciwko Rekordowi Bielsko Biała.