Doskonały koniec w Łękawicy z podziękowaniami

Po przegranym u siebie meczu drużyna Westovii udała się na mecz wyjazdowy do Łękawicy, która okupowała ostatnie miejsce w tabeli. Drużyna poniekąd znana, gdyż rok temu, jeszcze w I lidze Młodzików, na ławce trenerskiej zasiadał … trener Paweł Kasprzyk. No właśnie, teraz trener mógł zobaczyć w akcji swoich byłych zawodników, ale w tym czasie miał także inne plany zawodowe, przez co nie mógł pojawić się na zawodach. Pełną odpowiedzialność za grę wziął natomiast trener Paweł Półkoszek i starał się odpowiednio zmotywować swoich podopiecznych do dobrego występu na zakończenie rundy jesiennej (do rozegrania pozostał jeszcze zaległy mecz z Unią Tarnów). Na początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze i po błędzie naszego zawodnika składną akcję przeprowadzili napastnicy z Łękawicy i w 3 minucie objęli prowadzenie 1:0. Trochę zachwiało zawodnikami z Tarnowa, którzy jednak szybko się zrehabilitowali, a składne akcje, gra piłką coraz bardziej były widoczne. Potężnym strzałem popisał się stoper Fabian Jasiak i doprowadzamy do remisu. W drużynie gospodarzy wkradła się nerwowa atmosfera, a całą tą sytuację wykorzystujemy, a efektem był gol Łukasza Radzika. Kolejne błędy drużyny z Łękawicy i kolejne gole dają pewne prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie rywal już nie miał ochoty do gry, a bez litości okazali się gracze Westovii wykorzystując nadarzające się okazje. Łukasz Radzik i Fabian Jasiak popisywali się kolejnymi golami, a Dawid Słota, Wiktor Cegliński, Filip Manijak i Mariusz Pawłowski również dopisywali sowje trafienia do listy strzelców, a skończyło się na siedemnastu trafieniach.

Po skończonym spotkaniu rodzice oraz prezes klubu z Łękawicy zaprosili naszą drużynę na pyszne kiełbaski z grilla oraz słodkie wypieki rodziców, na samo zakończenie prezes pan Ryszard Buras wręczył każdemu zawodnikowi Westovii pamiątkową figurkę „strażników galaktyki”. W imieniu własnym oraz chłopców chciałem serdecznie podziękować rodzicom oraz prezesowi klubu KS Łękawica – trener Paweł Półkoszek.

KS Łękawica – Westovia 1:17

bramki: 5x Łukasz Radzik, 5x Fabian Jasiak, 3x Dawid Słota, 2x Wiktor Cegliński, Filip Manijak, Mariusz Pawłowski

Westovia 2006: Alan Ryś, Adrian Witek, Łukasz Radzik, Paweł Chłoń, Kacper Okoński, Fabian Jasiak, Paweł Kozyra, Dawid Słota, Wiktor Cegliński, Filip manijak, Wojciehc Wiejacki, Mariusz Pawłowski, jakub Blicharz oraz trener Paweł Półkoszek.