Problemy kadrowe bez obciążenia

W słoneczne niedzielne popołudnie doszło do rywalizacji w ramach 11 kolejki – II ligi okręgowej Młodzików gr. 1 , pomiędzy drużynami Westovia Tarnów i Wolania Wola Rzędzińska. Drużyna Westovii nie mogła wystąpić w pełnym składzie, ponieważ z różnych powodów brakowało czterech podstawowych zawodników. Obie drużyny przystąpiły do pojedynku skoncentrowane i spokojnie badały możliwości przeciwnika. Początek spotkania kontrolowała drużyna gości i starała się utrzymać piłkę z daleka od swej bramki. Niestety im się to nie udało, popełnili błąd w rozegraniu w środkowej strefie boiska, swoją szybkość wykorzystał Hubert Kozioł, przejął piłkę i rajdem z prawej strony popędził pod pole karne, gdzie dośrodkował piłkę do Antka Klepackiego, a ten pokonał bramkarza Wolanii. Gra się wyrównała, a z czasem ujawniła się przewaga Westovii. Druga bramka padła po doskonałym dograniu piłki prostopadłej przez Dawida Mikosia, który tego dnia rozgrywał bodaj najlepsze zawody, a akcję wykończył Tomasz Kozicki. Kilka chwil później bramkę na miarę „stadiony świata” strzelił Kuba Soja, gdzie po indywidualnej akcji przepchnął piłkę między dwoma obrońcami i z narożnika pola karnego z lewej nogi ulokował piłkę w prawym okienku bramki. Od tego momentu gra się toczyła głównie w środku pola, a kiedy wydawało się, że do przerwy będzie 3:0 to wtedy aktywował się Adrian Kużdżał, który otrzymał podanie od kolegi i najpierw przepuścił piłkę, a następnie wykonał „centrostrzał” i lobem nad bramkarzem wpakował piłkę do bramki. Druga połowa to znowu gra wyrównana, ataki i strzały były po obu stronach. Na dwadzieścia minut przed końcem urazu doznał Dawid Mikoś. Trenerzy musieli pozmieniać ustawienie środka pola. Na prawą obronę wskoczył Szymon Jamróg, który wywiązał się bardzo dobrze z swoich zadań przerywając akcje przeciwników. Piąta bramka była autorstwem Tomasza Kozickiego, który dopadł do bezpańskiej piłki w „piątce” przeciwnika i mocnym strzałem pokonał bramkarza. Ostatnia bramka, na 6:0 była podsumowaniem meczu, a Daniel Wójtowicz mocno wybił piątkę, którą przejął Tomasz Kozicki, wyszedł on sam na sam i strzelił trzecią swoją bramkę w tym meczu, notując Hattrika. Mecz kończy się zwycięstwem 6:0 dla Westovii.

Westovia SP 23 – Wolania Wola Rzędzińska 6-0
3x Tomasz Kozicki, Antoni Klepacki, Jakub Soja, Adrian Kużdżał

Westovia: Oliwier Piwowarczyk , Jakub Soja , Daniel Wójtowicz, Hubert Kozioł, Antek Klepacki, Dawid Mikoś, Adrian Kochniarczyk, Adrian Kużdżał, Tomasz Kozicki, Szymon Jamróg.