Bardzo wyrównane boje żaków

Wydawać by się mogło, że trzecia edycja Ligi Żaków w Dąbrowie Tarnowskiej jest ostatnią eliminacją tych zawodów na hali, ale dość nieoczekiwanie czeka nas jeszcze jedna batalia, a zmagania przewidziane są w dniach 12/13 marca 2016 r.W sobotę pod nieobecność trenera Bartłomieja Kryczka, stery rocznika 2008 przejął Maciej Kukuś, a pomagał mu w dyrygowaniu Leszek Janicki. Ich zmagania w rozpoczęły się od mocnego tąpnięcia, a w derbowym pojedynku wystąpili gracze Błękitnych. Tu wygrana nie podlegała dyskusji i początkujących graczy rywali odprawili z kwitkiem wygrywając 6-0. Zdecydowanie trudniej było w pozostałych spotkaniach o czym świadczyć mogą wyniki. 0-2 z LUKS Skrzyszów, 1-1 z LKS Szynwałd i 0-1 z UKS Pleśna były wyrównane, ale to rywale byli bardziej zadowoleni po ostatnim gwizdku sędziego. Zaznaczyć trzeba, że po raz pierwszy w Lidze Żaków pokazał się Jan Owsianko, a występ należy ocenić jako bardzo pozytywny.

Westovia – KS Błękitni Tarnów 6:0
Westovia – UKS Pleśna 0:1
Westovia – LUKS Skrzyszów 0:2
Westovia – LKS Szynwałd 1:1

Westovia 2008: Leon Kukuś, Hubert Wałach, Maciej Marek, Maciej Janicki, Filip Dychtoń, Filip Marszalik, Karol Burzawa, Jan Owsianko i Konrad Bielak oraz trener Maciej Kukuś i Leszek Janicki.

Fot: Jakub Marek

Westovia 2007 prowadzona przez Marka Nalepkę rozegrała jeszcze bardziej wyrównane zawody niż ich młodsi koledzy.  Zanotowali wszystkie możliwe rezultaty, w których padały bramki. Zaczęło się bardzo dobrze, bo od wygranej SP Pawęzów, a strzelcem gola był Kornel Kukliński. Ten sam zawodnik również w drugim spotkaniu popisał się skutecznym strzałem, kiedy to doprowadził do remisu z Football Academy Dąbrowa Tarnowska. Nie udało się strzelić gola w ostatnim meczu, kiedy to rywalem była UKS Pleśna. Pierwsze skrzypce rozegrał zaś Piotr Maziarka (na zdj. pierwszy z prawej), choć po odbiciu się piłki od jego ręki sędziowie podyktowali rzut karny. Jego piłkarska złość była jednak na tyle widoczna, że chciał sam odpłacić się za tą niezadowalającą sytuację, lecz do pełni szczęścia zabrakło kilku centymetrów. Jego strzał wylądował na słupku, ale trenerzy nie mieli wątpliwości, że były to świetne zawody w jego wykonaniu.

Westovia – SP Pawęzów 1:0 (Kornel Kukliński)
Westovia – FA Dąbrowa Tarnowska 1:1 (Kornel Kukliński)
Westovia – UKS Pleśna 0:1

Westovia 2007: Szymon Brożek, Maksymilian Jagiełło, Oskar Jurek, Kornel Kukliński, Daniel Ciężadło, Marcin Bargiel, Piotr Maziarka oraz trener Marek Nalepka i Paweł Bargiel.