Żaki po drugiej, a przed trzecią edycją ligi

Trenerzy Marek Nalepka i Bartłomiej Kryczek mają mocną końcówkę sezonu halowego ze swoimi podopiecznymi. Zarówno rocznik 2007 i 2008 rywalizował w minioną niedzielę w Pleśnej w ramach II rundy Halowej Ligi Żaków, a już niebawem zostanie rozegrana trzecia, ostatnia seria. Tym razem gospodarzem będzie Dąbrowa Tarnowska, a zmagania rozpoczną młodsi gracze w grupie II. Ich rywalami w godz. 10:30- 13:00 będą FA Dąbrowa Tarnowska, Ciężkowianka , UKS Pleśna i SP Pawęzów. Tuż po nich na parkiecie zameldują się starsi i w godz. 13:00- 16:00 będą starali się pokonać LUKS Skrzyszów, LKS Szynwałd i UKS Pleśna II. Tu można zobaczyć cały terminarz rozgrywek.

Wracając jednak do tego co za nami to widać było fajne emocje, choć nie zawsze udawało się wygrać mecz. Wynik 1-0 w ten weekend powtarzał się wielokrotnie u różnych grup Westovii, ale tylko rocznik 2007 wszystkie swoje pojedynki kończył takim rezultatem. Zaczęło pięknie, gdzie w bramce interweniujący Szymon Brożek nie dopuścił, by Rozwój Szerzyny mógł im zagrozić, ale prawdziwym bohaterem tego spotkania był Oskar Jurek. Na 4 sekundy przed zakończeniem meczu zdobył decydującego gola. W drugim meczu nie udało się ograć mocny LUKS Skrzyszów, choć długimi momentami było bardzo wyrównane spotkanie. Ostatnie rywal wykonywał rzut wolny, a jeden z nich w dodatku na tyle przeszkadzał bramkarzowi, że ten nie zauważył piłki lecącej w światło bramki. To jednak nie zmieniło postawy zawodników Westovii i Wolania Wola Rzędzińska o tym się przekonała. Fantastyczną partię w bramce rozegrał Tomasz Praski,Kornel Kukliński wpisał się na listę strzelców i to zapewniło wygraną. O 2 miejsce przyszło więc z UKS Pleśna i tu mimo bardzo wyrównanej grze nie udało się strzelić gola. Uczynił to zaś rywal, a do wyrównania zabrakło czasu i skuteczności. Trener Marek Nalepka jednak był bardzo zadowolony po zawodach: „- Były to bardzo fajne zawody w wykonaniu naszych zawodników. Było widać chęć gry, ambicję, a przede wszystkim to, że są razem, jedną, zwartą grupą. Dało się to odczuć zarówno po wygranych, jak i przegranych meczach, a to pokazuje, że w tym dniu byli prawdziwą drużyną. Oby tak dalej chcieli pracować.”

Westovia – Rozwój Szerzyny 1-0 (Oskar Jurek)
Westovia – LUKS Skrzyszów 0-1
Westovia – Wolania Wola Rzędzińska 1-0 (Kornel Kukliński)
Westovia – UKS Pleśna 0-1

Westovia 2007: Kornel Kukliński, Daniel Ciężadło, Oskar Jurek, Szymon Brożek, Dawid Kaczmarczyk, Tomasz Praski i Piotr Maziarka oraz trener Marek Nalepka i kierownik Dariusz Kaczmarczyk.

Zdecydowanie więcej bramek było w dalszej rywalizacji, a podopieczni Bartłomieja Kryczka mocno zaspani rozpoczęli swoje zmagania. Gospodarze szybko i pewnie poczynali sobie na parkiecie, w wyniku czego zdobyli aż 7 goli. W drugim pojedynku już była walka do ostatniej minuty, czego efektem były dwa gole i niewiele brakowało, by doprowadzić do remisu z Pogórską Wolą. Maciej Marek wykonywał rzut karny w ostatniej minucie, ale bramkarz zdołał obronić i skończyło się porażką 2:3. W ostatnim meczu już było 4:0, a skutecznością popisywali się Maciej Janicki i Konrad Bielak. W obronie świetnie zaprezentował się zaś Hubert Wałach, choć nie zdołał uchronić zespołu od utraty trzech goli. To jednak nie przeszkodziło w odniesieniu upragnionego zwycięstwa.

Westovia – Pleśna 0:7
Westovia – Pogórska Wola 2:3 (Maciej Janicki, Konrad Bielak)
Westovia – Szynwałd 4:3 (2x Maciej Janicki, 2x Konrad Bielak)

Westovia 2008: Natan Rosiak, Hubert Wałach, Maciej Marek, Maciej Janicki, Filip Dychtoń, Filip Marszalik, Karol Burzawa i Konrad Bielak oraz trener Bartłomiej Kryczek.

Fot: Jakub Marek

https://www.flickr.com/photos/jakubmarek/24545547394/in/album-72157664952305815/