„Dąbrowska Piłkarska Wiosna” z dedykacją dla Krystiana

Dziękujemy gospodarzom turnieju, czyli Football Academy Dąbrowa Tarnowska za zaproszenie oraz pogratulować im tak fajnej imprezy jaką była „Dąbrowska Piłkarska Wiosna”. Gorące nastroje panowały w obozie Westovii, gdyż na zawody miał się udać rocznik 2006, a kłopoty się mnożyły.

Podopieczni Pawła Kasprzyka nie mogli w pełnej liczbie stawić się w tym dniu i ich udział w turnieju „wisiał na włosku”. Wcześniej nasza drużyna musiał zrezygnować z udziału w młodszej kategorii, ponieważ czerwcowy długi weekend to dla wielu czas rodzinnego wypoczynku. W dodatku Kacper Marszalik na prośbę gospodarzy zagrał w ich drużynie, bo ta przygotowuje się na wewnętrzne Mistrzostwa Polski szkółek Football Academy. Ostatecznie udało się jednak zebrać kadrę, a zasilili ją gracze z rocznika 2005, choć tuż przed rozpoczęciem kłopoty zdrowotne przeszkodziły Kacprowi Srebro w udziale i musiał wracać do domu. Pierwszy mecz w grupie graliśmy z Iskrą Tarnów i wyjątkowo nadspodziewanie łatwo wygraliśmy 4:0, a świetną skutecznością popisał się w tym meczu były zawodnik Iskry, Fabian Jasiak. Chciał się bardzo pokazać przed kolegami i strzelił im trzy bramki, a jedną dołożył Leszek Niewola po ładnym strzale z rzutu wolnego. Drugi mecz grając w potwornym upale praktycznie bez przerwy przegraliśmy 2:0 z FA Dąbrowa Tarnowska, więc udział w finale tym samym się oddalił. Ostatni mecz grupowy to pewne i łatwe zwycięstwo z drużyną FA Wojnicz 5:0, gdzie po dwa trafienia zaliczyli Sebastian Koza i Wiktor Cegliński, a jedną Filip Manijak. Iskra wygrała mecz z FA Dąbrowa, dzięki czemu była zrobiona mała tabelka, w której to my okazaliśmy się najlepsi i awansowaliśmy do finału. Tam po ciężkim, ale dobrym meczu 2:0 i dwóch bramkach Wiktora CeglińskiegoNa wyróżnienie zasługuje cała drużyna która pomimo naprawdę potwornego upału spisała się bardzo dobrze i wytrzymała cały turniej w tych warunkach.

Wygraną w turnieju zadedykowali żużlowcowi Krystianowi Rempale, który walczy o powrót do zdrowia po kraksie na torze żużlowym. #KrystianTrzymajSię
aktualizacja: Niestety Krystian przegrał swój najważniejszy mecz w życiu i odszedł do wieczności w sobotę 28 maja 2016. 

Westovia – Iskra Tarnów 4-0 (3x Fabian Jasiak, Leszek Niewola)
Westovia – FA Dąbrowa Tarnowska 0-2 
Westovia – FA Wojnicz 5-0 (2x Sebastian Koza, 2x Wiktor Cegliński, Filip Manijak)

finał:
Westovia – LUKS Skrzyszów 2-0 (2x Wiktor Cegliński)

Westovia: Piotr Półkoszek, Paweł Kozyra, Leszek Niewola, Filip Manijak, Sebastian Koza, Wiktor Cegliński, Fabian Jasiak i Kacper Okoński oraz trenerzy Paweł Kasprzyk i Paweł Półkoszek.

Galeria – fot. Paweł Półkoszek