Kolejne zawody w lidze młodzików

Cztery z pięciu zespołów występujących w lidze młodzików, wzięło udział w rozgrywkach ligowych. Poniżej podsumowanie spotkań i pomeczowe wrażenia.

W pojedynku beniaminków małopolskiej ligi młodzików, goście ze Skawy okazali się minimalnie lepsi. Był to wyrównany mecz, podczas którego Westovia musiała trzykrotnie odrabiać straty. Dwa razy udało się to z powodzeniem, jednak zabrakło czasu, aby po raz trzeci dogonić rywala i zdobyć punkty. Najpierw wyrównał Miłosz Wagnerowski po dobrym podaniu Jakuba Robaka. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mateusz Wójcik, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym przeciwnika. Kilka minut przed końcem meczu zawodnik Masterkids wykorzystał błąd naszego obrońcy i strzelił decydującą bramkę.

Trener Paweł Holcman stwierdził: „Wyrównany mecz. Wydaje mi się, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem. Niestety, przeciwnik trzy razy zdobył bramkę po naszych prostych, niewymuszonych błędach w obronie, co skutkowało brakiem zdobytych punktów.”

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Masterkids Skawa 2-3
Bramka: Miłosz Wagnerowski, Mateusz Wójcik

Graliśmy dzisiaj z drużyną Górnik 20 Tarnów. Początek meczu nieudany, ale po pierwszej połowie, gdy zeszli na przerwę, wiedziałem, że muszę ich zmotywować. Krótka przemowa i gramy dalej. Zaczynamy i bramka dla nas. Chłopcy walczyli tak, że sam miałem chęć wejść na boisko, żeby im pomóc. Przegrana 5:13, ale wreszcie zaczynamy grać na 100 %. Cieszę się, że mogę obserwować taką przemianę u chłopców. Oczywiście nie jest to jeszcze to o co nam chodzi do końca, ale przemiana w chłopcach zaczyna się ewidentnie, a wartość dodana treningów i wyciągania wniosków z własnych błędów jest bezdyskusyjna. Z każdego zawodnika grającego w dzisiejszym meczu jestem dumny! – tak podsumował trener Artur Pobiegło.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Fundacja Górnik 20 Tarnów 5-13
bramki: 3x Jakub Fela, 2x Danił Romanov

Wyjazdowy mecz do Pleśnej nie stawiał drużyny Westovii 2012 w roli faworyta. Drobne korekty w ustawieniu pozwoliły stabilnie stawić czoła i mecz był bardzo wyrównany. Wysoki pressing przeciwnika nie był przeszkodą, a obie strony miały swoje szanse na zdobycie gola. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Szymon Bednarz po podaniu Gabriela Cegielskiego, ale w sytuacji 1×1 za szybko podjął decyzję o strzale i mimo odpowiedniej siły, zabrakło precyzji. Za to na prowadzenie wyszli zawodnicy Gryfu i dwa drobne błędy zostały w pełni wykorzystane. Po zmianie stron, piękną akcję przeprowadził Michał Król (zdj) i drużyna znów uwierzyła, że można powalczyć o coś więcej. Obie strony stworzyły bardzo ciekawe zawody i remis był możliwy, lecz to gospodarze wykorzystują kolejny błąd i cieszą się z wygranej.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Gryf Pleśna – Westovia Tarnów 3-1
bramki: Michał Król

Kolejny bardzo dobry mecz wykonaniu zawodników trenera Seweryna Kobyłeckiego. Od pierwszych minut, mecz pokazał, że da dużo emocji i tak było co pokazał końcowy wynik meczu 4:4. Były piękne bramki, mnóstwo zwrotów akcji, a przez cały mecz goniliśmy wynik. Chłopcy pokazywali jak się zostawia serce na boisku i walczy do końca. Cała drużyna zasługuje na wielkie brawa i oby więcej takich meczy – podkreślił trener.

V Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: Alfa Siedliska – Westovia Tarnów 4-4
bramki: 2x Krystian Ostrega, Piotr Rysiewicz, Aleksander Wcisło