Liga Orlików w Tuchowie

Piłkarski rok 2014 Orliki „Westovii” rozpoczęły turniejem z cyklu Ligi Orlików w Tuchowie. Tym razem w grupie młodzi piłkarze mieli „Liski Lisia Góra”, Unię” Tarnów, „Olimpię” Wojnicz oraz Szczurową – Rylovię.

Pierwszy mecz w którym „Żabki” zmierzyły się z „Liskami” rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny „Westovii”, kiedy to bramkę zdobył Dominik Szczerba. Później jednak  do drużyny dołączył pech i mecz zakończył się porażką 2:1.

Kolejnym przeciwnikiem „Westovii” była drużyna Szczurowej – Rylowi. Przeciwnicy dominowali na boisku fizycznie, jak i piłkarsko. Oliwier Kolbusz wraz z Kubą Kaletą i Bartoszem Szatko przeżywali istne „oblężenie Częstochowy”, ale przy udziale całej drużyny, to „oblężenie” zakończyło się dla „Żabek” szczęśliwie nie tracąc bramki, ale też jej nie strzelając.

W następnym meczu na drodze „Westovii” stanęła „Unia” Tarnów. W grupowym pojedynku o prymat w Tarnowie nie wyłoniono zwycięzcy, a mecz ten był najbardziej wyrównanym z całego dzisiejszego turnieju. Sytuacje strzeleckie były zarówno z jednej  jak i drugiej strony, ale zazwyczaj brakowało wykończenia akcji w postaci ostatniego podania otwierającego drogę do bramki.

W ostatnim spotkaniu „Westovia” zmierzyła się z outsiderem – „Olimpią” Wojnicz. Tym razem „Żabki” wystąpiły w roli „najeźdźcy” i przez cały czas trwało oblężenie bramki Wojniczan.  Jednak każdy chciał zostać bohaterem meczu zdobywając bramkę, ale indywidualne zagrania nie przynosiły skutku. Wreszcie jednak objawił się bohater meczu, a może i całego turnieju, a okazał się nim Conrad Sterling, który po prawej stronie boiska na wysokości pola karnego przejął piłkę i dokładnym podaniem odsłużył świetnie dziś dysponowanego Bartosza Bisia, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki. Chłopcy mogli się wreszcie przekonać, że gra zespołowa i ostatnie podanie jest ważniejsze, niż akcje indywidualne, bo przynosi ono sukces.Tuchów 088

Kolejne falowe ataki „Westovii” nie przyniosły już zmiany wyniku i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem „Żabek”

Ostatecznie „Westovia” zajęła trzecie miejsce w turnieju przed „Unią” Tarnów i Olimpią” Wojnicz, a za „Liskami” Lisia Góra i Szczurową – Rylowią.

Analogicznie jak w poprzednim turnieju w Zakliczynie, zwycięzcy czyli Szczurowa – Rylowia wygrali wszystkie swoje mecze po za meczem z „Westovią”

W turnieju „Westovia” wystąpiła w składzie : Oliwier Kolbusz – Jakub Kaleta, Bartosz Szatko, Bartosz Biś, Conrad Sterling, Dominik Szczerba, Maksym Główczyk, Mateusz Giebał, Bartosz Topór, Korneliusz Kloch, a trenerem był Michał Marzec.