Ten „Łysy” z WOŚP to Piotr Kolbusz

Jerzy Owsiak to inicjator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od lat wspiera Ośrodki Zdrowia w zaopatrzenie medyczne, a nasi krajanie wspólnie podążają za jego ideą i cieszą się pomagając innym! Każdy z nas może być wolontariuszem, ale nie każdego na to stać. Piotr Kolbusz jest idealnym wcieleniem „Jurka” dającym przykład pozostałym. Nie chodzi tylko to o wygląd, łysą fryzurę i noszone okulary, ale przede wszystkim niesienie pomocy innym i organizowanie składki dla urządzeń niosących zdrowie i życie pacjentów. My trenera Piotra świetnie kojarzymy, a teraz tworząc szkółkę Metalu zabrał się za szlachetny rozwój w pomaganiu innym i dopingujemy Jemu, by czynił to cały czas z uśmiechem na twarzy, jak czyni to dotychczas.

Tym razem nie udało mu się jednak przekonać tarnowskich działaczy magistratu, by turniej zorganizować w Tarnowie i musiał przenieść rozgrywki do Żabna. Tam zawody miały dwie kategorie: żaki i orliki, a poniżej prezentujemy pełną euforii rywalizację 🙂

„W ramach WOŚP Tarnowski Sztab zorganizował na hali w Żabnie turniej piłki nożnej w kategorii orliki. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć drużyny Westovii 2007. Celem turnieju było propagowanie futsalu wśród dzieci oraz zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji WOŚP. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, a Westovia trafiła do grupy z Iskrą Tarnów, Skrzyszowem I oraz Metalem I Tarnów. Mottem na dzisiejszy turniej było: nauka przez zabawę!!! Mecze grupowe przyniosły nam każde możliwe rozwiązanie. Na początek przegrana 1:0 z Iskrą Tarnów. Drugi mecz to bezbramkowy remis po zaciętym spotkaniu z Skrzyszowem I. Na koniec zmagań w grupie wygrana 2:0 z Metalem I Tarnów po bramkach Kornela Kuklińskiego i Filipa Rogalskiego. Po meczach grupowych młodzi piłkarze rozegrali jeszcze jedno spotkanie z Skrzyszowem II, które także zakończyło się bezbramkowym remisem. Turniej zakończył się pełnym sukcesem – młodzi zawodnicy oddali się sportowej rywalizacji, a dodatkowo podczas przerw między meczami odbywały się licytacje przedmiotów na rzecz WOŚP. Wśród wylosowanych upominków trafiła koszulka i szalik Termalici dzięki licytacji rodziców Marcina Nowaka i Joanny Złotnickiej.  

Westovia: Filip Rogalski, Piotr Maziarka, Szymon Brożek, Szymon Złotnicki, Kornel Kukliński, Alek Nowak, Dawid Kaczmarczyk, Maksymilian Jagiełło, Daniel Ciężadło, Igor Wielgus.

Chwilę wcześniej pokazał się rocznik młodszy, czyli 2008, a role trenera w pełni przejął Jakub Marek. Miał możliwość wystawienia do turnieju dwóch zespołów, a z okazji w pełni skorzystał.

II Futsal Kids Festiwal METALOWE GRANIE dla Orkiestry zorganizowany przez Tarnowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz ze Szkółką Piłkarską KS Metal Tarnów . Tym razem rozgrywki odbyły się w Żabnie. Westovia, rocznik 2008 wystawiła do tego turnieju dwie drużyny, obsadzając je głównie zawodnikami o mniejszym doświadczeniu, którzy dotychczas rzadko mieli okazje zaprezentować się rodzicom oraz sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z innymi szkółkami. Turniej miał charakter towarzysko -szkoleniowy, wyniki nie są najważniejsze – zawodnicy i rodzice mogli wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przy okazji dobrze się bawić. Inna sprawa, że w rozgrywkach poszło całkiem nieźle, po pierwszych meczach które były jak zwykle nieco bojaźliwe, później zawodnicy poczynali sobie coraz odważniej… W pierwszym meczu Westovia I zmierzyła się z Unią Tarnów. Dosyć szybko rywale strzelili dwie bramki, korzystając z niezdecydowania zawodników Westovii, później gra wyrównała się. Kontaktowego gola strzelił Kondi, lecz niestety w końcówce Unia strzeliła trzeciego gola i zasłużenie wygrała 3:1. Westovia II zagrała swój pierwszy mecz z Iskrą Tarnów. Jak się później okazało obie Westovie trafiły w pierwszych meczach na najsilniejsze drużyny w swoich grupach. Wynik 1:0 dla Iskry i bramka pechowo stracona dosłownie w ostatniej sekundzie po niefortunnym wybiciu piłki… Na szczególne słowa uznania zasłużył bramkarz Natan Rosiak. Spisywał się świetnie na linii bramkowej popisując się efektownymi paradami oraz królował na przedpolu – kilkukrotnie odważnie wychodząc z bramki uprzedzał napastników rywali… „Pierwsze koty za płoty!” jak mówi stare porzekadło – później było już tylko lepiej… Westovia I – TAP Tarnów 1:1 bramka Konrad BielakMetal II – Westovia II 0:4 – bramki: Szymek Ozga – 3, Samuel BacaWestovia I – Metal I 5:1 – bramki: Jan Owsianko -2, po jednej Łukasz Gomułka i Konrad oraz obie drużyny po jednej samobójczej. Na bramce debiut Tymka Wielgusa. Wolania – Westovia II 0:1 Bramka: Szymek Ozga. W tym meczu szczególnie wyróżnił się Bartosz Wielbłąd, którego zaangażowanie i ambicja uchroniła Westovię przed utratą bramek. W meczu o trzecie miejsce w turnieju zmierzyły się obie drużyny Westovii. Z kronikarskiego obowiązku podaję wynik 6:0 dla Westovii I. Bramki: Konrad – 2, Jasiu – 2, Dawid i Tymek po jednej.
Trzeba podkreślić wolę walki wszystkich zawodników, wielu z nich troszeczkę na początku „zjadła” trema, ale zebrane doświadczenie pozwoli w przyszłości od początku rozgrywek pokazać pełnię możliwości. Wyróżnili się Konrad Bielak i Jan Owsianko – obaj mający już doświadczenie turniejowe oraz z debiutantów Szymon Ozga. 

Westovia I – Konrad Bielak, Jan Owsianko, Bartosz Senderak, Tymoteusz Wielgus, Dawid Michalski, Gordian Gromniak, Łukasz Gomułka – bramkarz
Westovia II – Jakub Drozdowicz, Bartosz Wielgus, Szymon Ozga, Xawier Michoń, Samuel Baca, Natan Rosiak – bramkarz
Podziękowanie dla organizatorów – Piotra Kolbusza za fajną atmosferę oraz zorganizowanie krótkich zabaw dla zawodników. Osobne podziękowania dla rodziców, którzy nie zważając na porę i aurę stawili się z zawodnikami by ich dopingować.

 


Wszystkie zdjęcia i filmy na profilu grupy – Rocznik 2007


Galeria – Rocznik 2008