Wielkanocne gry

Termin spotkania w wielkanocną sobotę nie wszystkim pasował, ale dwa zespoły Westovii swoje ligowe spotkania. W Brzezówce zagrali trampkarze z rocznika 2009, a w Tuchowie młodziki z 2011.

W drugiej kolejce II ligi trampkarzy spotkały się dwie drużyny, które awansowały ze swoich lig. Dla nas był to pierwszy mecz, w którym musieliśmy grać o punkty na naturalnej trawie. Do tego boisko było zmęczone i nierówne, gdyż przed nami był mecz młodzików. Pierwsza cześć, choć pokazała naszą lekką przewagę, to trzeba powiedzieć nie była najlepsza w naszym wykonaniu, dowodem tego były gole po jednym ze stron. Po rozmowie i zmianie stron zobaczyliśmy już inny zespół, lepszą organizację, szybszą grę i poprawioną dokładność, a co najważniejsze pomysł na kreowanie sytuacji bramkowych. Dowodem na to było, iż rywal nie oddał strzału w drugiej połowie, a nasza drużyna stworzyła kilka fajnych akcji. Zaczęło się od dobrej akcji Bartka Kozioła, który wywalczył rzut karny. Na bramkę go zamienił po strzale w okienko Piotrek Kuczek. Chwilę później prostopadła piłkę zagrał Gabryś Witkowski, a po dobiegnięciu do piłki i wygranym pojedynką „1v1” płaskim strzałem Nikodem Malinowski podwyższył wynik. Kolejne dwie bramki były pięknej urody i autorstwa Gabrysia Witkowskiego, najpierw Maks Marszalik dograł prostopadle i piłka po strzale wpadła tuż przy słupku. Następnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Maksa Pobiegło, gdy piłka została uderzona z półwoleja i wpadła w samo okienko. Ostatnią bramkę strzelił Kuba Malec, a asystą znów popisał się Maks Pobiegło. W drugiej części pokazaliśmy siłę drużyny i byliśmy wsparciem dla siebie w każdym aspekcie, a to znów przekłada się na wygraną i kolejne trzy punkty- podsumował trener Paweł Soja.

II Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2009: Brzoza Brzezówka – Westovia Tarnów 1-6
Bramki: 2x Gabriel Witkowski, Piotr Kuczek, Nikodem Malinowski, Jakub Malec, samobójcza

Westovia: Ciochoń Daniel, Dychus Kornel, Fołta Filip, Korzeniowski Gabriel, Kuczek Piotr, Kulig Miłosz, Malec Jakub, Malinowski Nikodem, Marszalik Maksymilian, Pobiegło Maksymilian, Skowron Szymon, Skrobiś Adrian, Strojek Michał, Szczurek Szymon, Witek Mikołaj, Witkowski Gabriel, Bartek Kozioł

Po udanej inauguracji u siebie w II lidze młodzików, druga drużyna z rocznika 2011 udała się do Tuchowa i nie była faworytem tego spotkania. Wynik meczu to 14:1 i niestety większość sytuacji bramkowych było wykreowanych przez naszych zawodników z tzw. “pierwszego składu”. Gubienie krycia, brak komunikacji, granie “w poprzek” boiska, to tylko wierzchołek góry lodowej, bo zdarzały się asysty naszych piłkarzy przy golu dla przeciwnika (i to niejedna). Nie będę tutaj zbytnio krytykował, przecież jestem trenerem i sam też przegrałem ten mecz, ale tyle błędów w jednym meczu to naprawdę za dużo.

Najbardziej martwi mnie fakt, że drużyna Tuchovii “zabiegała nas na śmierć”. Byli o wiele szybsi, agresywniejsi, wyprzedzali podania. Drużyna gospodarzy była pazerniejsza, dynamiczniejsza i niestety zabójczo skuteczna w ataku. Po meczu z Metalem, mówiłem, że “ciężkie mecze” to dopiero przed nami. I tak będzie. Trochę zabrakło u chłopców takiej “sportowej złości”, która przydałaby się zwłaszcza w I połowie, gdzie w 10 minucie było już 4:0. Chłopcy muszą sobie uświadomić, że mobilność na boisku jest bardzo ważna i nie da się po akcji ofensywnej zostać “czwórką z tyłu”. Bardzo dobrze zagrał dzisiaj (znowu) Andrzej Stefański (niewysoki chłopak, a drzemie w nim siła o upór i kolejny raz Jakub Kargul, który również robił co mógł, aby w środku pola powalczyć o piłkę. Niestety nasz najlepszy strzelec doznał kontuzji (pięta) i od 20 min I połowy kulał na jedną nogę. Dany to fighter i nie chciał zmiany, ale widać było brak w szybkości i skuteczności (za co nie mam pretensji).

Bardzo pozytywnym aspektem meczu (co mnie bardzo cieszy), była postawa i gra Szymon Pasadyn, który rośnie w moich oczach na rasowego skrzydłowego. Powoli się rozkręca i kto wie, gdzie się zatrzyma. Podobnie dobry mecz zagrał Karol Prucnal, który niesamowicie w obronie walczył o piłkę, wiedział kiedy wyskoczyć, kiedy się zastawić, kiedy zagrać “na krótko”, kiedy wyekspediować piłkę “na uwolnienie.

Troszkę “nowi zawodnicy” pokazali “starej gwardii” co to jest nieustępliwość i jak trzeba walczyć o piłkę. Kto wie jak by się potoczył mecz, gdyby Dany był “w pełni zdrowy”, bo widzę tutaj bardzo dobry materiał do współpracy z Szymonem Pasadyn. Podobną szybkość, gra do przodu. Niestety Szymonowi przyszło grać, jak Dany już ledwie chodził. Stąd bardzo często z przodu nawet nie miał do kogo zagrać, ponieważ połowa drużyny była “zagotowana” a Dany nie mógł trzymać tempa.

Tak jak wspominałem to również moja przegrana, ale myślę, że bardzo się nam przyda w kontekście przyszłych “równie ciężkich” meczy w II liga – podsumował całość trener Artur Pobiegło.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Tuchovia Tuchów – Westovia Tarnów 14-1
Bramki: Danił Romanov

Westovia: Alan Matraj – Igor Tomaczak, Jakub Fela, Danił Romanov, Jakub Kargul, Andrzej Stefański, Dawid Narkiewicz, Mikołaj Jarosz – Szymon Kuszela, Adrian Ogorzelec, Kamil Zawisza, Jarosław Tarasów, Karol Prucnal, Szymon Pasadyn.