Udana inauguracja trampkarzy i młodzików

Przed Wielkanocą swoje pierwsze zawody mieli rozegrać trampkarze z rocznika 2010, ale dopiero we wtorek udało się rozegrać pierwszy mecz. We wtorek także zainaugurowali przed własną publicznością młodziki w Małopolskiej Lidze Młodzików. Na pierwszy mecz I ligi trampkarzy do Tarnowa przyjechała Ciężkowianka Ciężkowice i już w dziesiątej sekundzie goście musieli wyciągać piłkę z siatki. Przewaga gospodarzy była widoczna od pierwszej do ostatniej minuty, a łupem strzeleckim podzielił się Nikodem Osika oraz Oktawian Zawadzki, a wynik końcowy to 8-0.

I Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Westovia Tarnów – Ciężkowianka Ciężkowice 8-0
Bramki: 5x Nikodem Osika, 3x Oktawian Zawadzki

Westovia: Kamil Brożek, Damian Kwatyra, Aleksander Mierzwa, Oliwier Niewola, Nikodem Osika, Szymon Ruciński, Aleks Średniawa, Eryk Turak, Tomasz Wantuch, Tomasz Wojciechowski, Oktawian Zawadzki oraz Wiktor Łącki, Igor Niewola, Aleksander Olearczyk, Iwo Postawa, Filip Smutniak, Piotr Srebro, Bartosz Wojciechowski

Pierwsze punkty w Małopolskiej Lidze Młodzików zdobyliśmy w drugiej kolejce, w której zmierzyliśmy się z Okocimskim Brzesko. Westovia szybko uzyskała przewagę i wykreowała sobie kilka bardzo dobrych okazji do strzelenia bramek, jednak niespodziewanie to Okocimski objął prowadzenie po jednym z kontrataków. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, gdyż już po 2 minutach bramkę zdobył Miłosz Wagnerowski, kończąc akcję rozpoczętą od rzutu rożnego. Dobry okres w grze Westovii został potwierdzony kolejnymi golami Jakuba Robaka i Nikodema Cisło. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszedł Okocimski, lecz nie udało mu się zdobyć bramki kontaktowej. Druga połowa to dominacja Westovii, lecz słaba efektywność strzelecka długo nie pozwalała na zmianę wyniku. W końcówce Nikodem Cisło zdobył swoją drugą bramkę, na co odpowiedział zespół z Brzeska. Wynik meczu ustalił Kamil Witek w 78. minucie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Westovii 5:2.

Trener P. Holcman skomentował: „Cieszę się ze zwycięstwa naszej drużyny, które z pewnością doda naszym zawodnikom pewności siebie. Wynik mógł być bardziej okazały, jednak mamy nad czym pracować, szczególnie jeśli chodzi o skuteczność.”

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Okocimski Brzesko 5-2
Bramki: 2x Nikodem Cisło, Jakub Robak, Miłosz Wagnerowski, Kamil Witek

Westovia: Mróz – Kokoszka, Dziemdziora, Leka, Jakubas, Cisło, Wójcik, Wagnerowski, Robak
Zagrali również: Baran, Brożek, Furman, Gdowski, Kleparski, Kozik, Madej, Pilarski, Witek