Wygrana żaków w Dąbrowie Tarnowskiej

Na zaproszenie Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska i ich trenera Pawła Trzpit drużyna Westovii 2006 udała się na świetnie zorganizowany turniej o Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Po ostatnich występach nasz zespół nie był stawiany w roli faworyta, ale w tym wieku jak widać wszystko szybko się zmienia. Udowodnili to gracze Pawła Kasprzyka i Pawła Półkoszka, którzy zagrali wyśmienite zawody.

Pierwszy mecz w grupie graliśmy z UKS Gryf Pleśna, a pojedynek zakończył sprawiedliwym podziałem punktów, gdzie ani jedna, ani  druga strona nie zdołała umieścić piłki w siatce. W drugim meczu rywalem był TAP Tarnow, gdzie mieliśmy wszystko pod kontrolą i pewnie wygraliśmy 3:0. Najważniejszy był trzeci mecz, a rywalem Elita Brzesko, a tylko zwycięstwo daje nam pewne wyjście z grupy. Po ostatnim turnieju w Brzesku wyszliśmy bardzo skoncentrowani i pełni chęci rewanżu. Drużyna zagrała bardzo zdyscyplinowanie i po kapitalnej bramce Kacpra Marszalik wygraliśmy 1:0, ale jeszcze lepiej i kilkakrotnie ratował Nas w bramce niewiarygodny tego dnia nasz bramkarz. W półfinale trafiliśmy na ekipę z Mędrzechowa i po naprawdę ciężkim boju wygraliśmy 1:0 strzelając bramkę na 20 sekund przed końcem meczu po świetnej wrzutce i kolejnej pięknej bramce Kapeja (tym razem zdobyta głową). W finale czekała znowu na Nas drużyna z Pleśnej, a scenariusz podobny jak w meczu grupowym, czyli ostrożna gra i w efekcie mecz kończy się bezbramkowym wynikiem i serią rzutów karnych. W nich to My okazaliśmy się skuteczniejsi wygrywając 3:2, dzięki świetnie egzekwowanym strzałom Piotra Półkoszek „Pepe”, Kapeja i Lecha Niewolę, który jeszcze obronił jeden rzut karny i tak oto nasz pierwszy wygrany turniej stał się faktem.

Kadra na ten turniej: Leszek Niewola i Mateusz Cytawa (Mati) jako bramkarze oraz zawodnicy z pola: Piotr Półkoszek (Pepe), Filip Golema, Kacper Marszalik (Kapej), Dawid Słota, Kacper Jurek, Kacper Okoński, Paweł Kozyra, Maksymilian Chaim, Mariusz Pawłowski, Jan Ciszewski i Nasza Maskotka Filip Marszalik (Fifa).

Gościnnie w drużynie TAPU, którą prowadzi Nasz bramkarz wystepujacy w drużynie seniorów Marcin Krawczyk wystąpili Mati w bramce oraz Janek, Maks i Fifa.

Chciałem bardzo pogratulować jeszcze raz chłopakom za włożone serce i zaangażowanie podczas całego turnieju oraz całemu sztabowi szkoleniowemu w osobach obecnych na tym turnieju: Pawłowi Półkoszkowi, Naszej super Kierowniczce Kasii Marszalik wraz z Jej Mężem Tomkiem i Darkowi Okońskiemu oraz wspaniale dopingujących rodziców Naszych Bohaterów. Jeszcze raz Wielkie Dzięki! – mówi rozentuzjazmowany trener Paweł Kasprzyk.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Lechu, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny Kapej.