Żaki pokazały się z bardzo dobrej strony

Grupa żaków Westovii rocznik 2007 brała udział w rywalizacji w ramach Ligi Żaków z silnymi drużynami z tarnowskiego regionu. Na początek przyszło im się zmierzyć z rówieśnikami z Dąbrowy Tarnowskiej. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, a bramkę dla naszej drużyny strzelił Kamil Romanowski. Gospodarzem zawodów była Tarnovia Tarnów, która przygotowała do zawodów dwa boiska. I dlatego zaraz po pierwszym meczu przyszło zagrać naszej drużynie kolejny mecz z gospodarzami turnieju. Nasza drużyna grała ambitnie, i po walce przegrała ten mecz 2:0. Warto tutaj dodać, że pozostałe drużyny przegrywały po 6:0, 7:0, a nawet 8:0 w późniejszych grach z Tarnovią, która była w tym turnieju bezkonkurencyjna. Po tym meczu nasi zawodnicy mieli chwilę na odpoczynek, po której przyszedł mecz z Unią Tarnów. Był to najbardziej wyrównany pojedynek naszej drużyny. Na Bramki Unii odpowiadali kolejno Michał Romanowski, a następnie jego brat Kamil. Niestety jedna z ostatnich akcji Unii zakończyła się bramką, a czasu na wyrównanie już zabrakło. Wynik końcowy 3:2. Zaraz po tym meczu przyszło rozegrać w tym dniu ostatnią grę z Wolanią Wola Rzędzińska. Nasza drużyna wykazała się dojrzałością w tym pojedynku, dzięki czemu po bramkach skutecznego Kamila Romanowskiego wygrała 2:0.
Za walkę, chęć do gry i determinację należą się dla całej drużyny gratulacje.

Dziękuję, trener Paweł Bargiel.

Westovia – Dabrovia 1-1
Westovia – Tarnovia 0-2
Westovia – Unia 2-3
Westovia – Wolania 2-0

Westovia 2007: Brajowski Jakub, Brożek Szymon, Ciężadło Daniel, Jurek Oskar, Kukliński Kornel, Maziarka Piotr, Praski Tomasz, Romanowski Kamil, Romanowski Michał.

W tych samych rozgrywkach, lecz w innej grupie rywalizowali ich młodsi koledzy z rocznika 2008. Zawody organizowała Westovia, ale miejscem rozgrywek był orlik w Skrzyszowie, gdzie gospodarze, podobnie jak my, wystawili dwa zespoły. Stawkę uzupełniła najlepsza w tym dniu drużyna z Pleśnej. Nasi o rok młodsi zawodnicy pokazali jednak hart ducha i tylko z triumfatorami schodzili z boiska jako pokonani, w meczu wewnętrznym okazała się lepsza drużyna A, a z zespołami ze Skrzyszowa padły remisy. Westovia B również zanotowała jeden remis, a na listę strzelców wpisywali się Filip Dychtoń, Maciej Marek, Konrad Bielak, Hubert Wałach i Natan Rosiak. Dla tego ostatniego była to pierwsza bramka w oficjalnym spotkaniu Westovii, czego gratulujemy! Trenerzy chcieli wyróżnić dodatkowo jedną osobę, obrońcę Wojciecha Dębowskiego, który zaliczył fantastyczny występ nie dopuszczając rywali pod własne pole karne.
„Jak zwykle mieliśmy mocna grupę „kibicek” 🙂 – wbrew temu co mówią, nie ma żadnego problemu z ich fotogenicznością” – te słowa naszego świetnego fotografa Jakuba Marek odzwierciedlają w zupełności, że piękno i piłka mają ze sobą wiele wspólnego!

LUKS Skrzyszów I ― LUKS Skrzyszów II 0:3
Westovia 2008 A ― Westovia 2008 B 4:0
LUKS Skrzyszów I ― UKS Pleśna 0:1
LUKS Skrzyszów II ― Westovia 2008 A 1:1
Westovia 2008 B ― UKS Pleśna 0:6
LUKS Skrzyszów I ― Westovia 2008 A 0:0
LUKS Skrzyszów II ― Westovia 2008 B 4:0
Westovia 2008 A ― UKS Pleśna 0:2
LUKS Skrzyszów I ― Westovia 2008 B 1:1
LUKS Skrzyszów II ― UKS Pleśna 1:3