Awans do finału wojewódzkiego

Im młodsi chłopcy, tym lepiej zaprezentowali się w XV Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najpierw mieli wystąpić zawodnicy z rocznika 2003 i 2004, ale pora rozgrywania turnieju mocno kolidowała z zajęciami szkolnymi i tym samym nasza drużyna musiała się wycofać z tych eliminacji. Rocznik 2005 i 2006 udało się odpowiednio zebrać i mimo drobnych braków nie można było narzekać, więc oczekiwano2005-tymbark odpowiednich wyników. Formuła tych eliminacji sprawiła, że do jednej grupy zostali przypisani gracze z Westovii, Tarnovii i TAPu. Zwycięstwo z drugą drużyną tych pierwszych 1-0 po golu Sebastiana Koza oraz niespodziewana porażka z tymi drugim dawała jednak przepustkę do półfinału. Tam już czekał główny faworyt rozgrywek, Tarnovia I, więc chcąc awansować musieliśmy właśni ich pokonać. Ostatecznie Tarnovia zdołała jednak wpakować piłkę do siatki niemalże w ostatniej akcji i to dla nas zamknęło drogę do dalszych gier, a rywale rozegrali już tylko formalny pojedynek finałowy pewnie awansując.

Westovia: Krzysztof Osysko, Kacper Marszalik, Kacper Srebro, Daniel Wójtowicz, Adrian Kużdżał, Sebastian Koza, Antoni Klepacki, Oliwier Piwowarczyk, Leszek Niewola oraz Artur Koza i Bartłomiej Klepacki.

Co nie udało się starszym kolegom to uczynili chłopcy z rocznika 2007 i 2008. W ich kategorii wiekowej wystąpiły zaledwie 3 drużyny, które między sobą zagrały po dwa spotkania, a najlepsza uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Szkoła Podstawowa nr 17 została od razu zaskoczona i po znakomitej akcji Paweł Chłoń uzyskał prowadzenie. Zakończyło się wynikiem 2-0, a drugą bramkę zdobył Maciej Janicki. Ten sam zawodnik zdobył zresztą pozostałe gole, a asystentów nie brakowało. Leon Kukuś, Filip Golema, czy Filip Marszalik szukali w polu karnym swojego skutecznego kolegę, a ten umiejętnie umieszczał piłkę w siatce. Poniższe wyniki dały w konsekwencji przepustkę do finału wojewódzkiego.

Westovia – SP 17 2-0
Westovia – TAP 2-1
SP 17 – TAP 0-3

Westovia – SP 17 1-0
Westovia – TAP 1-1
SP 17 – TAP 3-1

 

2007-tymbark

Od lewej: Maciej Kukuś, Leon Kukuś, Jakub Okas, Jakub Brajowski, Artur Koza
Na dole: Paweł Chłoń, Filip Golema, Filip Marszalik, Maciej Janicki