Dwa razy na podium w Małopolska Cup

Wakacje to dla większości czas na labę i szukanie atrakcji związanych z turystyką. Młodziki z rocznika 2007 i 2008 wykorzystując ten czas wybrali się na obóz sportowy do Zawady Nowy Sącz, gdzie po mocno przepracowanym tygodniu wrócili do Tarnowa, aby wziąć udział w turnieju Małopolska Cup. Odczuwając jeszcze w nogach przebiegnięte kilometry, w poniedziałek rocznik 2008 wziął udział w tych zawodach, ale ciężko było się przebić w konfrontacji ze starszymi rywalami. O koronę króla strzelców rywalizował Piotr Czura, ale nie udało mu się dogonić przeciwnika, ale za to Michał Szczepański został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Porażki z Metalem i Błękitnymi sprawiły, że drużyna zajęła ostatecznie trzecią lokatę. Jeszcze lepiej zaprezentowali się starsi koledzy, którzy wzięli udział w finałach powiatu tarnowskiego, reprezentując Gminę Tarnów. faza grupowa była bardzo wyrównana, a już po tych meczach Igor Wielgus mógł zdeklasować przeciwników zdobywając dużą ilość goli. Niestety to nie był jego najlepszy dzień i dopiero w ostatniej potyczce przełamał niemoc i trafił między słupki. Ciężar odpowiedzialności za zdobywanie goli wziął na siebie Filip Rogalski, a po wyrównanych potyczkach udało się wyjść z grupy z drugiego miejsca. W półfinale drużyna zagrała już bez zmian, ale za to z charakterem i przeważała całe spotkanie, dzięki czemu zasłużenie znaleźli się w finale. Tam czekała potyczka z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza i sam początek wydawał się być wyrównany, gdzie po golu Macieja Marka sytuacja mogła dać nadzieję na ostateczny triumf. Rywal jednak z każdą minutą wykorzystywał nasze osłabienie kadrowe i zasłużenie wygrał ostatni mecz turnieju. Na koniec wyróżniono indywidualnie zawodników, a za najlepszego bramkarza uznano Marcina Bargiela.

szczegóły i zdjęcia: https://ozpn.tarnow.pl/?p=23735#more-23735

Westovia 2008: Damian Tymoszuk, Emil Onik, Alan Szczerba, Hubert Wałach, Arkadiusz Kozioł, Adrian Solarz, Michał Szczepański, Piotr Czura, Maksymilian Marszalik.

Westovia 2007: Marcin Bargiel, Aleksander Nowak, Tomasz Praski, Maciej Marek, Filip Mleczko, Szymon Złotnicki, Igor Wielgus, Filip Rogalski.