Młodziki i żaki na sportowo zakończyli rok

Westovia Młodzik 2007 uczestniczyła w niedzielę w turnieju halowym w Brzesku organizowanym przez miejscowy klub AP Okocimski. W fazie grupowej nasza drużyna wygrała z MSP Bochnia 1:0 po indywidualnej akcji i golu Filipa Rogalskiego, zremisowała z Football Akademy Przyborów 1:1 po strzale Igora Wielgusa oraz przegrała minimalnie z I drużyną Okocimski Brzesko 0:1. Te wyniki zapewniły naszej drużynie awans do półfinału po zajęciu 2 miejsca w grupie. Tutaj dla odmiany przyszło nam rywalizować z 2 drużyną Okocimskiego Brzesko. Był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej ekipy, w którym po bramkach Filipa i Wojciecha Maciaszek wygrywamy 2:0 i wchodzimy do finału. W odróżnieniu od wcześniejszych meczy, gdzie każdy trwał 15 minut, finałowa potyczka była rozgrywana 2x 10minut. Była to też okazja do rewanżu z I zespołem Okocimskiego Brzesko. Niestety, ten mecz kompletnie nie wyszedł naszemu zespołowi. Po słabszej grze przegrywamy 0:6. Pomimo tej porażki należą się całej drużynie słowa pochwały za grę i zajęcie II miejsca w zawodach. Dodatkowo zawodnik naszej drużyny Filip Rogalski otrzymał nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika całego turnieju.

Westovia 2007: Marcin Bargiel, Filip Mleczko, Hubert Wałach, Wojciech Maciaszek, Igor Wielgus, Filip Rogalski, Maciej Lubas, Szymon Marut, Michał Szczepański, Wiktor Cegliński.

Na hali sportowej w Skrzyszowie swoje ligowe spotkania rozegrali przedstawiciele rocznika 2008 podzieleni na dwa zespoły. Mecze otwarcia naszych drużyn były zdecydowanie lepsze niż ostatnio. Najpierw Westovia I super zaczęła mecz ze LUKS II i po pięciu minutach prowadziliśmy 2:0 po bramkach Łukasza Gomułki. Gra była pod kontrolą, jednak błędy indywidualne sprawiły iż zrobiło się 2:2, a tuż przed końcem straciliśmy trzecią bramkę. Natomiast Westovia II trochę się zdekoncentrowała na początku i szybko straciliśmy bramkę z Jutrzenką. Jednak to my dominowaliśmy w tym meczu i stworzyliśmy cztery 100%, ale niestety w sieci nic nie było. Mimo ataków wynik się nie zmienił. „Jedynka” drugi mecz zagrała z LUKS i dwukrotnie wychodziła na prowadzenie po bramkach Filipa Tyrki i Łukasza Gomułki. Jednak ostatecznie było 2:2. Natomiast „Dwójka” podjęła walkę z LUKS II i od początku zaznaczyła się nasza dominacja, gdyż po pięciu minutach było 3:0 a bramki zdobywali Piotrek Czura, Maks Marszalik, Alan Kaczmarczyk. Jednak ten wynik nas uśpił i zrobiło się 3:3. Nasza drużyna jednak pokazała pazur i za sprawą Emana Tyki strzeliła czwartą bramkę. Wygrywamy 4:3. Drugi pojedynek naszej ekipy z Jutrzenką był zupełnie nieudany i zakończył się 6:0 i o tym meczu trzeba było zapomnieć jak najszybciej. Westovia II miała do rozegrania jeszcze mecz z LUKS, długo wynik był wyrównany, jednak dobrą zmianę dał Alan Kaczmarczyk i zdobył dwie bramki. A na koniec dzieła dokończył Piotr Czura i wygrywamy 3:0. Ostatni pojedynek to mecz miedzy naszymi drużynami, spotkanie było wyrównane jednak to „Dwójka” była skuteczniejsza i po dwóch bramkach Alana Kaczmarczyka, jednej Dawida Kaczmarczyka i Piotra Czury było już 4:0, ale końcowa część spotkania należała do „Jedynki”, a bramki Filipa Tyrki i Franka Jochym pozwoliły się zbliżyć, jednak na więcej już brakło czasu. Bardzo chciałbym pochwalić Wszystkich chłopców – dziś byliśmy bardziej skuteczni. A schematy rozgrywania akcji zaczęły być widoczne w naszej grze, co zaowocowało wierszą ilością stworzonych sytuacji, jak i zdobytych bramek. Świetne zawody rozegrał Filip Jarmuła, który oprócz bronienia, obsługiwał kolegów dobrymi podaniami, a to zaowocowało iż zanotował asystę. Oczywiście straciliśmy też kilka niepotrzebnych bramek i musimy dalej doskonalić naszą grę. Następne – zaległe zawody odbędą się 4.01 i znów powalczymy o jak najlepszy wynik.

Westovia 2008: Marcel Knapik, Bartek Senderak, Alan Szczerba, Łukasz Gomułka, Kamil Bieńkowski,Franciszek Jochym, Filip Tyrka, , Gordian Gromniak oraz Filip Jarmuła, Emil Onik, Adam Zrajkowski, Maks Marszalik, Piotr Czura, Alan Kaczmarczyk, Dawid Kaczmarczyk, Emanuel Tyka.

Żaki Westovii z rocznika 2011 wystąpili na kolejnym turnieju, który także rozegrany był w Skrzyszowie, a na zakończenie roku 2019 mogli sportowo pożegnać się z piłką. Nie było klasyfikacji, ale za to świetne widowiska, w których dwukrotnie wygrywali rywale, tyle samo było remisów, a także nastąpiły trzy zwycięstwa. W bramce coraz lepiej radzi sobie Nikodem Miłkowski, który podnosi swoje umiejętności, a w tych zmaganiach obronił nawet rzut karny. W polu świetnie radzili sobie natomiast Kuba Robak, Stasiu Kozik, Bartek Górski, Nikodem Cisło, Kuba Baran i Kamil Witek. Rywalami były zaś zespoły Prądniczanka Kraków, Tarnovia Tarnów, Ziomki Rzeszów, Stal Mielec, AP Wierzchosławice, LUKS Skrzyszów i Orlik Dębno.

Westovia 2011: Nikodem Miłkowski, Kuba Robak, Stasiu Kozik, Bartek Górski, Nikodem Cisło, Kuba Baran, Mikołaj Kleparski i Kamil Witek.