Orliki na start

W czwartek zaplanowano pierwszą rundę Ligi Orlików w ramach Ligi Małych Orłów organizowanej przez Tarnowskie Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Westovia wystawiła do tych zmagań dwa zespoły w dwóch różnych kategoriach wiekowych. Starsi zawodnicy z rocznika 2008 wystąpili na boisku w Woli Rzędzińskiej, gdzie gospodarze byli faworytem zmagań. To właśnie z nimi toczył się bardzo zacięty bój o pełen sukces sportowy, a po golu Adriana Solarza wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo było ich jeszcze kilka, a rywal przeprowadził skuteczny atak i zrobiło się 1-1. Takim wynikiem zakończyła się ta potyczka i na kolejny pojedynek trzeba będzie poczekać do następnej edycji. Chwilę wcześniej radość była w spotkaniu z Liskiem Lisia Góra oraz Unią Tarnów, a dwa zwycięstwa dodały pewności siebie. W pierwszy pojedynku dwa gole zdobył Franciszek Jochym, a po jednym Bartosz Senderak i Hubert Wałach, zaś w drugim Dawid Kaczmarczyk i dwukrotnie Xavier Michoń.

Na zawody do Krzyża, a dokładniej na stadion Iskry Tarnów pojechali o rok młodsi zawodnicy i choć początek był bardzo udany, bo zakończony wygraną z gospodarzami, to jednak w następnym meczu nie było o czym mówić. Starsi i bardziej ograni rywale Termalici Bruk-Bet Nieciecza wygrali pewnie i wysoko. To sprawiło, że w pojedynku z Błękitnymi Tarnów zabrakło wiary w siebie, w wyniku czego nastąpiła porażka. Piotr Czura, Nikodem Malinowski, Szymon Szczurek i dwukrotnie Filip Molak cieszyli się jednak w tym dniu ze zdobyczy bramkowych, a za tydzień kolejna szansa na rewanże.

Westovia 2008: Damian Tymoszczuk, Hubert Wałach, Bartosz Senderak, Alan Szczerba, Xavier Michoń, Adrian Solarz, Hubert Wałach, Franek Jochym, Dawid Kaczmarczyk, Łukasz Gomułka oraz trener Bartłomiej Kryczek i Leszek Wojnarowski.

Westovia 2009: Kaczmarczyk Alan, Sikorski Marcel, Marszalik Maks, Szczurek Szymon, Babiarz Krzysztof, Molak Filip, Czura Piotr, Malinowski Nikodem, Broński Dawid i Kulig Miłosz oraz trener Damian Chudyba.

Galeria 2009 – fot. Błękitni Tarnów