Szwankowała skuteczność młodzików

Trzy mecze rozegrali w miniony weekend młodziki Westovii i trzeba jasno przyznać, że szwankowała skuteczność w tych spotkaniach. Nie ma sensu tłumaczyć się absencjami w zespołach, gdyż zapewne rywale też nie mogli dysponować optymalnymi kadrami. Nie zmienia to faktu, że przy lepszej skuteczności punkty powinny się pojawić. Szczególnie zawiódł rocznik 2006, który już w pierwszych minutach objął prowadzenie z Szynwałdem, a do siatki piłkę z rzutu wolnego skierował Kacper Jurek. To jednak było „wodą na młyn” dla rywali, gdyż zaczęli się bardziej koncentrować i mobilizować, a już do przerwy był remis po mocnym strzale z dystansu. W drugiej części gry gracze z Szynwałdu otrzymali dwa olbrzymie prezenty, dzięki czemu zgarnęli komplet punktów. Goli natomiast nie zdobyli ich starsi koledzy z rocznika 2005, zarówno ci z III ligi, jak i z I ligi. Ci pierwsi już przed meczem otrzymali potężny cios z powodu kontuzji na rozgrzewce najskuteczniejszego zawodnika, Dawida Kuczyńskiego. Swoich okazji nie wykorzystali Jakub Burak, czy Igor Janikowski, posyłając piłkę w poprzeczkę, zaś gracze z Ryglic zdołali dwukrotnie umieścić piłkę w siatce i to oni cieszyli się z wygranej. W I lidze bramek również nie było, ale nie tylko ze strony Westovii, ale również gospodarzy z Bochni. Rywal miał jedną dogodną okazję do zdobycia gola, ale nie zdołał umieścić piłki w opuszczonej bramce, ale z drugiej strony mogli się cieszyć, że także Westovia była nieskuteczna przy trzech kontratakach. Szczególnie w ostatniej akcji meczu Wojtek Czabański miał okazję do zdobycia gola, ale chciał jeszcze dograć piłkę do Leszka Niewoli, a tu znalazł się obrońca i wyjaśnił sytuację. Ten punkt jest bardzo cenny, gdyż jest to pierwsza zdobycz w tym sezonie ligowym. W poniedziałkowym meczu aż jedenaście goli straciła Westovia 2007, przegrywając z rówieśnikami ze Skrzyszowa.

MOSiR Bochnia – Westovia 0-0

Westovia 2005: Cegliński Wiktor, Czabański Wojciech, Kaczka Adam, Kużdżał Adrian, Mleczko Patryk, Niewola Leszek, Pawłowski Mariusz, Słota Dawid, Soja Jakub, Srebro Kacper i Wójtowicz Daniel oraz trener Paweł Soja.

Westovia – Ryglice 0-2

Westovia 2005 II: Burak Jakub, Chrząszcz Iga, Cierpich Filip, Czarnowski Kacper, Dusza Jerzy, Gryboś Mateusz, Janikowski Igor, Kupiec Piotr, Kurczab Bartłomiej, Niemczura Igor, Piechnik Szymon, Zelik Dawid oraz trener Robert Kozioł.

Westovia – Szynwałd 1-3

Westovia 2006: Blicharz Jakub, Ciemny Paweł, Jurek Kacper, Kozyra Paweł, Manijak Filip, Okoński Kacper, Radzik Łukasz, Świątek Nikodem, Tomaszowicz Patryk, Wiejacki Wojciech, Witek Adrian i Żurek Jakub oraz trener Paweł Kasprzyk.

Szynwałd – Westovia 11-0

Westovia 2007: Bargiel Marcin, Brożek Szymon, Ciężadło Daniel, Kukliński Kornel, Kukułka Dominik, Maciaszek Wojciech, Maziarka Piotr, Mleczko Filip, Nowak Aleksander, Praski Tomasz, Rogalski Filip, Węgrzyn Jordan, Wielgus Igor i Złotnicki Szymon oraz trener Michał Jagiełło.

Galerie: 2006, 2005 II, 2005 I

     

Przyjaciele Klubu

Zapraszamy do sklepu

Kalendarz

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Statystyki

stat4u